Małgorzata Grzeszczuk

 

mgr Małgorzata Grzeszczuk

wychowawca internatu – głównie starsze klasy szkoły podstawowej

Kwalifikacje:

- studia magisterskie: pedagogika opiekuńczo-wychowawcza

- kursy kwalifikacyjne: surdopedagogika, oligofrenopedagogika

Specjalność:

 

Dodatkowe:

O mnie:

Najwięcej przyjemności sprawiają mi spacery z córką – po muzeach, galeriach, długie rozmowy z przyjaciółmi przy herbacie: atmosferę takiego wzajemnego przebywania ze sobą ludzi, przyjemność rozmowy i bliskości staram się przekazywać swoim wychowankom.
Miałam to szczęście, że wychowałam jedno pokolenie dzieci od pierwszych dni w Ośrodku aż do ukończenia liceum. Satysfakcjonujące jest to, że ta grupa wychowanków, z którymi bardzo się zżyliśmy, dobrze radzi sobie w życiu: mają pracę, zakładają rodziny. Pamiętają o mnie i wyrażają to nie tylko poprzez coroczne życzenia świąteczne – czasami odwiedzają w Ośrodku.
Uważam, że taki sukces wychowawczy możliwy jest do osiągnięcia w naszym Ośrodku dzięki zespołowej, ścisłej współpracy wszystkich osób, które pracują z daną grupą dzieci: wychowawców, nauczycieli, specjalistów, rodziców – współpraca polegająca na wzajemnej pomocy i zaufaniu w najlepiej pojętym interesie dziecka. Nasza praca to służba.

Ważne dla mnie są słowa Jana Pawła II: „Zatrzymaj się, to przemijanie ma sens” i pamiętam o słowach mojej pierwszej kierowniczki i opiekuna metodycznego  mgr Anny Witowskiej, że w tej pracy nie ważne są tzw. „fajerwerki”, i że trzeba często sobie zadawać pytanie: „gdzie w tym wszystkim jest dziecko”.

 

W społeczności Ośrodka wyróżnia mnie:
Bardzo cenię możliwość rozmowy z dziećmi/młodzieżą – każdą okazję, impuls ze strony dziecka wykorzystuję do rozmowy, co służy jego wszechstronnemu rozwojowi psychicznemu, społecznemu, intelektualnemu i językowemu.

 

Kontakt:

- tel. służbowy:  (071) 353 64 69, kontakt telefoniczny, a najlepiej osobisty: codziennie w godzinach pracy
- e-mail:
-