Piotr Kondratowicz

mgr inż. Piotr Kondratowicz

nauczyciel zawodu na kierunku stolarstwo

nauczyciel podstaw przedsiębiorczości w szkołach ponadgimnazjalnych

 

KWALIFIKACJE:

- studia magisterskie/inżynieryjne na Akademii Rolniczej

- studia podyplomowe: zarządzanie funduszami strukturalnymi,

- studia podyplomowe: podstawy przedsiębiorczości z doradztwem zawodowym

-  studia podyplomowe: pedagogika

- studia podyplomowe: surdopedagogika

- kursy języka migowego

 

SPECJALNOŚĆ:

- tytuł mistrzowski z zakresu stolarstwa

DODATKOWO:

- instruktor samoobrony, Organizator Sportu i Rekreacji, Organizator Turystyki, kwalifikowany pilot wycieczek, redaktor i dziennikarz w prasie wędkarskiej

O mnie:

            Jestem pasjonatem swojej pracy, miłośnikiem natury- szczególnie tej związanej z wodą. Uwielbiam zwiedzanie zabytków oraz wszelkie podróże! Duże spektrum zainteresowań, które nieustannie rozwijam, pozwala mi cieszyć się dużym uznaniem wśród młodzieży- często służę jej radą opartą na własnych doświadczeniach.

            Współpracuję z wieloma ciekawymi- często bardzo znanymi osobami i instytucjami, co pozwala mi na organizowanie wielu ciekawych wycieczek i prezentacji.

Jestem zwolennikiem „zdrowego trybu życia” (nie pijąc alkoholu i nie paląc papierosów, a uprawiając czynnie sport), o czym młodzież wie i fakt ten sprawia, że w sposób bezpośredni i wiarygodny mogę z młodzieżą porozmawiać o szkodliwości używek, czy nałogów.

            Uważam, że jestem osobą zaradną, pełną energii i pomysłów. Cechy te sprawiają, że zarówno wychowankowie, ich rodzice, jak i pracownicy, często korzystają z moich propozycji pomocy w różnych, nietypowych sytuacjach. Moją maksymą jest stwierdzenie, że „nie ma rzeczy niemożliwych, a niemożliwe wymaga tylko więcej czasu”!

            Moją mocną stroną jest stanowczość i dość dobra znajomość zachowań (behawioru) ludzkich, co wielokrotnie pozwoliło mi na rozwiązywanie bardzo trudnych sytuacji.

             Moją wielką pasją jest język niemiecki, zamiłowanie do niemieckiej historii, sztuki i kultury. Potrafię porozumieć się w języku niemieckim, którego znajomość staram się nieustannie pogłębiać!

 

Jestem Instruktorem Samoobrony, Organizatorem Sportu i Rekreacji oraz Organizatorem Turystyki- prowadzę zajęcia dla młodzieży, wychowawców, nauczycieli i pracowników Ośrodka. To te kwalifikacje sprawiają, że jestem twórcą pierwszej w Europie sekcji samoobrony dla osób z dysfunkcjami słuchu. Zajęcia prowadzone nieprzerwanie od ponad 12 lat (sam trenuję samoobronę od przeszło 27 lat).  Jestem również instruktorem sztuk walki w służbach mundurowych (Policja, Służba Celna i Policja Lotniskowa), utrzymuję ciągłą współpracę z Wydziałem Przestępczości Nieletnich i Patologii przy Komendzie Miejskiej Policji we Wrocławiu.

            Angażuję się również w pracę redaktora i dziennikarza w prasie wędkarskiej- jestem twórcą ponad 200 publikacji o tematyce wędkarskiej i turystycznej, stałym współpracownikiem dwóch miesięczników wędkarskich („Wędkarski Świat” i „Wiadomości Wędkarskie”) oraz telewizji tematycznej- wędkarskiej w programie „Taaaka Ryba”.

 

W społeczności Ośrodka wyróżnia mnie:

- bardzo duża pomysłowość i zaradność,

- znajomość technik samoobrony,

- bardzo duża dyspozycyjność

Kontakt

tel. Służbowy: (71) 353 64 69 wew. 22 - od poniedziałku do piątku od 8 do 14