Deklaracja dostępności strony Internetowej

Dolnośląski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 12 dla uczniów Niesłyszących i Słąbosłyszących oraz z innymi niepełnosprawnościami we Wrocławiu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej https://www.oswdn.wroclaw.pl.

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych [z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej. Zapewnienie dostępności niosłoby za sobą nadmierne obciążenia dla podmiotu publicznego].

Ocena została przeprowadzona zgodnie z listą kontrolną WCAG na podstawie samooceny dokonanej przez organ sektora publicznego zgodnie z wytycznymi zawartymi w Podręczniku Dobrych Praktyk – WCAG Fundacji Widzialni oraz narzędzia weryfikującego zawartego na stronie http://checkers.eiii.eu, w którym po analizie uzyskano wynik pozytywny.
Wynik testu: link

Treści niedostępne

Wyłączenia

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

Na stronie można używać tylko standardowych skrótów klawiaturowych.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Dolnośląski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 12 dla uczniów Niesłyszących i Słąbosłyszących oraz z innymi niepełnosprawnościami we Wrocławiu dokłada wszelkich starań, aby użytkownicy serwisu internetowego https://www.oswdn.wroclaw.pl/ mieli pełny dostęp do jego treści, mogli te treści zrozumieć oraz aby wygodna nawigacja umożliwiała logiczne i intuicyjne korzystanie z serwisu. Jeśli stwierdzisz, że serwis https://www.oswdn.wroclaw.pl/ nie jest dla Ciebie w pełni dostępny, prosimy skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo:
Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada Dyrektor Ośrodka Ewa Dobrowolska.

Każdy ma prawo:

Żądanie musi zawierać:

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, podmiot niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od daty wystąpienia zgłoszenia. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej czy aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich: www.rpo.gov.pl/content/kontakt.

Skargi i odwołania

Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:

Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Dolnośląski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 12 dla uczniów Niesłyszących i Słąbosłyszących oraz z innymi niepełnosprawnościami we Wrocławiu mieszczący się przy ulicy Dworskiej 8 jest częściowo przystosowany dla osób niepełnosprawnych.